رئیس‌جمهوری در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات با انتقاد از ایجاد فضای بسته علیه رسانه‌ها، گفت: نشکنیم قلم‌ها را به بهانه‌های واهی و نبندیم دهان‌ها را با بهانه‌های غیراساسی.

  حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز ـ شنبه ۱۵ آبان ـ در مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد: بگذاریم در این جامعه آزادی باشد همانطور که شما در یکی از نمایشگاه‌های‌تان با صدای بلند گفتید آزادی مسئولانه؛ بگذاریم آزادی مسئولانه در این کشور باشد.

وی با تأکید بر اینکه «امنیت برای ما اصل است»، تصریح کرد: اما نباید فکر کنید که امنیت فقط با تفنگ حفظ می‌شود. درست است که تفنگ هم باید به‌جایش باشد اما قلم، فرهنگ و بیان چه؟

رئیس‌جمهوری، با بیان اینکه «اساس انقلاب اسلامی ما و اساس نهضت ما، فرهنگ بوده است»، گفت: امام(ره) با اعلامیه و نوار توانست کشور را متحول کند. امام با بیاناتش، با شاگردانش و با دعوت از مردم به حضور در خیابان‌ها و حضور در صحنه توانست بزرگترین قدرت نظامی منطقه را به زانو درآورد.

روحانی همچنین با اشاره به برخی دیدگاه‌ها که در مقابل فضای مجازی ایستاده‌اند، گفت: در دنیای کنونی، نمی‌توان گفت فضای مجازی را نمی‌خواهیم. ما چه‌کاره هستیم که بگوییم فضای مجازی می‌خواهیم یا نمی‌خواهیم. گویا یادمان رفته که صاحب این مملکت مردم هستند. گویا اصل ششم قانون اساسی را فراموش کرده‌ایم و یادمان رفته که همه چیز از پای صندوق‌های رأی ساخته می‌شود.
طبقه بندی:
ارسال توسط پایگاه تحلیلی و اطلاع رسانی نجوا پرس