امروز کسانی پس از چند دهه برخورداری از مزایای حکومت دینی می گویند حکومت دینی مفید نیست! پس چرا شما چند دهه به نام دین حکومت کردید و امروز همچنان اصرار دارید که به قول خودتان بر سر سفره انقلاب باشید؟!

  دکتر غلامحسین الهام شب گذشته در یادواره شهید عربلو در مسجد مصطفی خمینی قم گفت:

کسانی که مدعی تدبیرند باید تدبیر را از امام صادق (ع) یاد بگیرند که در پیچیده ترین شرایط سیاسی – اجتماعی صدر اسلام و انتقال قدرت از آل مروان به بنی عباس طوری مدیریت کردند که هیچ یک از دشمنان نتوانستند سوء استفاده کنند، هیچ باطلى تأیید نشد ، هیچ بهانه اى براى از بین بردن سرمایه عظیم و بالقوه جامعه و امت اسلامى به دست این جبهه نیفتاد ولى هرگز خیال دشمن از امام علیه السلام آسوده نبود و مبارزان با منکر بزرگ ظلم که جهت گیرى درست اعتقادى داشتند به صورت پنهان و سازمان یافته از حمایت امام بر خوردار بودند و بسط معارف حقه در کمال ازادى گفتگو و بحث علمى رایج بود و امام بنیان حق را از جهت علمى و فرهنگى حمایت ، تقویت و توسعه مى دادند

اما بعضی ها در داخل حکومت اسلامی به گونه ای عمل می کنند که امید دشمن به آنها بسته می شود و سرمایه و ابزار دشمن می شوند. آیا این تدبیر است که با دشمن ساختند و دشمن به آنها امید بست اما حتی حاضر نشد پشیزی هم به آنها بدهد؟!

امروز امام خامنه ای نیز با شرایط بسیار پیچیده و سختی که جهان اسلام در گیر آن است فضا را به خوبی مدیریت می کنند بطوری که مسلمین از یک سو گرفتار پدیده شوم افراط گرایی تکفیری هستند و از سوی دیگر تحت تهاجم فکری و فرهنگی غرب و در این شرایط است که رهبر معظم انقلاب همچون دوران امام صادق(ع) بر نهضت علمی و کرسی های آزاداندیشی تاکید دارند.

شهدای ما و رزمندگان اسلام خود را بدهکار اسلام و انقلاب می دانستند و در راه شهادت بر هم سبقت می گرفتند و نیامده بودند که سهمشان را از سفره انقلاب بگیرند.

امروز کسانی پس از چند دهه برخورداری از مزایای حکومت دینی می گویند حکومت دینی مفید نیست! پس چرا شما چند دهه به نام دین حکومت کردید و امروز همچنان اصرار دارید که به قول خودتان بر سر سفره انقلاب باشید؟!

با دین است که می توان حقوق های نا به حق پرداخت شده از بیت المال را برگرداند، مکتب امیرالمومنین است که می تواند از شما حساب کشی کند، دین است که رفاه همگانی، عدالت ، تعالی ، ظلم ستیزی در برابر دشمن و ایستادگی در برابر انحراف را برای مردم به ارمغان می آورد.
طبقه بندی:
ارسال توسط پایگاه تحلیلی و اطلاع رسانی نجوا پرس